آریوفود برنده جایزه بین المللی میزبانی

رستوران آریوفود تندیس همایش بین المللی میزبانی را از آن خود کرد.

در سمینار جهانی «آداب نوین میزبانی بین الملل» نشستی برگزار شه بود که در آن برندهای داخلی در زمینه مباحث مرتبط با میزبانی گردشگری در سالن همایش های صدا و سیما حضور داشتند. در همایش مورد اشاره که علاوه بر اساتید کارآزموده داخلی سخنرانان خارجی نیز حضور داشتند آخرین دستاوردهای تشریفاتی و پذیرایی از توریست های داخلی و خارجی مورد ارزیابی و اشاره قرار گرفت. 

در این قسمت سخنان علی محمد بیدار مغز رئیس پیشین تشریفات نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل – نیویورک جذابیت خاصی را برای حاضرین ایجاد کرده بود. مجری مراسم وی را به عنوان «مربی فن بیان»، «مفسر زبان بدن» و «ارزیاب ظاهر مراسم و سخنرانی ها» معرفی کرد و انصافا او نیز نکات بسیار مهمی را در این خصوص برای حضار تشریح نمود. شاید بد نباشد که در اینجا حضور «فرانسوا حسین» سرآشپز فرانسوی برنامه دستپخت شبکه یک صدا و سیما نیز مورد توجه قرار گیرد که بسیار مورد توجه حاضرین قرار داشت. وی که در حال حاضر ۵۶ ساله است حدود ۵ سال پیش برای یک پروژه کاری به ایران آمده و به گفته خودش در اینجا نتوانسته تنهایی را تحمل کند و یک همسر ایرانی اختیار کرده است. 

پس از پایان بخش سخنرانی اساتید مدعو نوبت به تجلیل از برندهای برتر در زمینه تشریفات و میزبانی رسید که براساس تحقیقات صورت گرفته توسط کمیته ارزیابی مراسم ۵۰ مجموعه داخلی از سر تا سر کشور و حتی شهرهای کوچک به عنوان برترین های این حوزه معرفی و تندیس های خود را دریافت کردند. گفتنی است منتخبین این مراسم تنها از میان رستوران ها، هتل ها و اصناف مرتبط با خوردنی ها انتخاب نشده بودند بلکه حتی مجموعه های اطلاع رسانی حوزه توریسم اعم از سایت های خبری، گروه تبلیغاتی و ….. نیز در این لیست حضور داشتند. 

بر همین اساس طبق اعلام کمیته برگزاری رستوران فست فود آریو به سبب ۱۰ سال مدیریت سازنده و همینطور اهمیت به مقوله میزبانی و تشریفات یکی از برگزیدگان این همایش معرفی و امیرعباس کریمی به عنوان یکی از موسسان برند آریو تندیس و لوح تقدیر خود را دریافت نمود.