چگونه در خانه پیتزای چهار فصل بپزید

پیتزای چهار فصل

پیتزای چهار فصل

مواد لازم:

_ خمیر پیتزای آماده: ۱عدد

_ کنسرو میگو: ۲۲۰ گرم

_ قارچ: ۸ عدد

_ پنیر پیتزا: ۱۲۵ گرم

_ کنسرو ماهی کیلکا یا کولی: ۶۰ گرم

_ کنگر فرنگی: ۲ قوطی

_ گوشت گوساله: ۱۲۵ گرم

_  گوجه فرنگی متوسط: ۴ عدد

_ نمک: نصف قاشق چای خوری

_ آویشن: نصف قاشق چایخوری

_ روغن زیتون: ۲ قاشق غذاخوری

_ ریحان: مقداری برای تزئین

_ مرزه: مقداری برای تزئین

_ جعفری: مقداری برای تزئین

طرز تهیه:

ابتدا مقدار کمی آرد روی سطح تمیزی بپاشید. خمیر پیتزا را دو نیم کرده و به قطر ۲۵  سانتی متر پهن کنید. سینی فر را چرب کنید و خمیر ها را در آن قرار دهید. حاشیه خمیر را اندکی به سمت داخل تا کنید تا لبه آن اندکی کلفت تر شود.

تا هنگامی که مواد روی پیتزا را حاضر می کنید آن را در محیط گرمی قرار دهید. فر را روی ۲۰۰ درجه سانتی گراد یا ۴۰۰ درجه فارنهایت گرم کنید. در مرحله بعد آب قوطی آرتیشو و میگو را خالی کنیدو آرتیشو را ۴ قسمت کنید. قارچ ها را پس از شست و شو ورقه ورقه کنید.

سپس گوشت ها را باریک باریک بریده و پنیر را رنده کرده و هسته های زیتون را هم بگیرید. هرکدام از ماهی های کیکا را از وسط نصف کنید و روی گوجه فرنگی ها آب جوش بریزید و بگذارید ۳۰ ثانیه در آن باقی بماند سپس با ریختن آب سرد روی گوجه ها پوستشان را به راحتی جدا کنید.

آنگاه گوجه ها را نگینی خرد کرده و در کاسه ای بریزید و نمک و آویشن را به آن اضافه کنید. در همین موقع هر خمیر را به چهار قسمت تقسیم کنید. یک قسمت را با میگو و آرتیشو، یک قسمت را با قارچ و گوشت، قسمت سوم را با پنیر، زیتون و ماهی  و قسمت آخر را با پوجه فرنگی ها بپوشانید.

روغن را روی پیتزا بریزید و اجازه دهید ۳۵ دقیقه تا زمانی که خمیر برشته و طلایی شود، در فر باقی بماند. وقتی نیمی از زمان پخت طی شد، جای سینی ها را باهم عوض کنید. و در آخر پیتزا را چهار تکه کرده و با سبزیجات تازه تزئین کنید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید