مرغ سوخاری به سبک آریو

مرغ سوخاری به سبک آریو

شما میتوانید در خانه مرغ سوخاری خوشمزه تهیه کنید. البته فراموش نکنید که ممکن نیست همان مرغ سوخاری که در رستوران آریو پخته میشود را داشته باشید، اما میتوانید مرغ سوخاری خوشمزه ای برای خود طبخ کنید.

روش طبخ:

مرغ ۶-۵ تکه

تخم‌مرغ ۲ عدد کامل

آرد سفید ۲ پیمانه

آرد سوخاری ۳ پیمانه

ادویه ‌به مقدار لازم

روغن سرخ کردنی

پودر سیر و اورگانو به دلخواه

طرز تهیه:

۱ – قبل از اینکه مرغ ها را سرخ کنید آن ها را با یک عدد و پیاز و اندکی نمک بپزید تا مرغ ها مقداری از حالت خامی دربیایند اما نرم نشوند. 

۲ – تخم‌مرغ‌ها را در کاسه ای شکسته و با چنگال بهم بزنید تا خوب مخلوط و یکدست شوند. آرد سفید را الک کنید و در دیسی لبه‌دار بریزید. آرد سوخاری و ادویه را هم خوب جداگانه با هم مخلوط کنید و مثل آرد سفید در یک دیس تخت لبه‌دار بریزید. ادویه این غذا بسته به ذائقه شما متفاوت است و میتواند تند یا به اصطلاح اسپایسی یا معمولی باشد.

۳ – برای طبخ مرغ سوخاری اسپایسی مقدار زیادی فلفل قرمز و نمک را به آرد سوخاری اضافه می‌کنند. مزه این غذا به محتویات درون آرد سوخاری بستگی دارد. در روش معمولی هم فقط نمک و کمی فلفل سیاه به آرد سوخاری اضافه می‌شود.

۴ – تکه‌های مرغ را بعد از نیم پز شدن و بعد از اینکه کاملا سرد شدند، ابتدا در آرد سفید بغلتانید، بعد به تخم مرغ آغشته کنید و بعد در آرد سوخاری خوب بغلتانید تا تمام سطح مرغ با آرد سوخاری پوشانده شود.

۵ – در ظرف نسوزی تا دو سوم روغن مخصوص سرخ کردن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا کاملا داغ شود. توجه کنید هرچه روغن بیشتر و داغ‌تر باشد مقدار جذب روغن کمتر می‌شود. 

۶ – تکه‌های مرغ را درون روغن داغ شده با حرارت زیاد سرخ کنید. اگر حرارت کم باشد رنگ مرغ‌ها تیره می‌شود. در ظرف را هم باز بگذارید تا تخم مرغ به‌کار رفته در مواد، اصطلاحا کف نکند. حدودا ۱۰-۶ دقیقه زمان لازم است تا مرغ‌ها با شرایط فوق کاملا سرخ (‌سوخاری‌) شوند‌.

۷ – بعد از سرخ شدن مرغ‌ها یک دستمال کاغذی تمیز را در بشقابی قرار دهید و تکه‌های مرغ را روی آن بچینید تا روغن اضافه آن گرفته شود. 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید