مرغ سالم را از مرغ فاسد بشناسید

مرغ سالم را از مرغ فاسد بشناسید

با بهره گیری از این نکات میتوانید مرغ فاسد و کهنه را از مرغ سالم تشخیص دهید.
ابتدا دقت داشته باشید که پوست مرغ تازه باید درخشان، مرطوب، صاف و بدون خون مردگی و ورم کردگی باشد.
مرغماهیچه های ران و گوشت سینه باید از زیر پوست برآمده و محکم دیده شود و به هیچ عنوان در هیچ قسمت از مرغ خون مردگی وجود نداشته باشد. 
 
 کبودی ها به طور معمول هنگام گرفتن مرغ بر اثر ماندن زیر دست و پای کارگران در مرغداری یا ارسال مرغ به کشتارگاه ایجاد می شود. در صورت وجود خون مردگی در بال و ران و هر قسمت دیگر از بدن مرغ، حتما آن را جدا کنید و دور بیندازید .
 یکی از دیگر از روش ها بو کردن مرغ است. روی شکم و زیر بال مرغ را بو کنید زیا این نقاط نسبت به سایز بخش های بدن مرغ سریعتر فساد را نشان میدهند. بوی تعفن و گندیدگی این قسمت ها نشان دهنده فساد یا کهنگی مرغ است.
 

تشخیص مرغ سالم از ناسالم

 پوست و بدن مرغ تازه به رنگ زرد کهربایی است. برخی خانواده ها تصور می کنند، بدن مرغ باید سفید باشد. به همین دلیل، برخی کشتارگاه ها مرغ ها را برای سفید شدن، مدتی در آب های حاوی درصد بالایی از کلر نگهداری می کنند که تقلب محسوب می شود .
 
از نظر بهداشتی، درون شکم مرغ باید فاقد ته روده، تخمدان، مقعد، دل، جگر و طحال باشد وحفره شکمی باید به رنگ سفید یا متمایل به زرد و شفاف باشد. لازم است بدانید، حفره شکمی در مرغ کهنه و فاسد تغییر رنگ می دهد و متمایل به آبی و سبز است .
 
استخوان سینه مرغ باید بدون شکستگی، بیرون زدگی و ضرب خوردگی باشد.
 
بهتر است، از خرید مرغ های زیر وزن ۷۰۰ تا ۸۰۰ گرم اجتناب کنید، چون اغلب بیمار بوده و به دلیل احتمال اختلال در رشد و ساختمان عضلانی نارس، قابل مصرف نیستند.
 
مرغ با وزن حدود ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ گرم در بهترین وضعیت سلامت است.
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید